Registrace!
Zjistit heslo!
ps vita header
image

PS Vita | PS4 | Playstation

image
image Nejnovější recenze image
Zero Time Dilemma Zero Time Dilemma
hodnocení
WRC 5 WRC 5
hodnocení
BigFest BigFest
hodnocení
dungeon hunter Dungeon Hunter: Alli..
hodnocení
FLOW HD Flow HD
hodnocení
borderlands 2 Borderlands 2
hodnocení
Machinarium Machinarium
hodnocení
image Anketa image
Používáte Henkaku popřípadě CFW TaiHenkaku na vaší PS Vitě?

Ano, konečně mohu využívat PS Vitu naplno
Ano, konečně mohu využívat PS Vitu naplno
27% [3 Hlasy]

Ne, o homebrew aplikace natož o pirátství nemám zájem
Ne, o homebrew aplikace natož o pirátství nemám zájem
55% [6 Hlasy]

Ne, rád bych využil, ale mám vyšší firmware než 3.60
Ne, rád bych využil, ale mám vyšší firmware než 3.60
18% [2 Hlasy]

Hlasy: 11
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Začátek hlasování: 11. prosinec 2016

Archív anket
image Poslední komentáře image
Novinky
mezera Škoda veliká škoda. Ale ...
mezera Pěkný
mezera Musim se priznat ze jsem...
mezera Ach jo. I když si to stá...
mezera Taky se připojuji přeji ...
mezera I já se připojuji a přej...

Články
mezera Na PSVITA klenot! Open...
mezera To je fakt velká škoda...
mezera Jedna z hier ktoru mus...
mezera Hra kvůli které jsem p...
mezera Mně hra spadla jen při...
mezera RE: nesouhlasím , hra ...
image Poslední návštěvy image
· placacka 1 týden
· Andre 4 týdny
· SSuk 6 týdny
· guruman1288 9 týdny
· stepobela111 týdny
· Honza22216 týdny
· Dessel25 týdny
· JirkaS26 týdny
· Okuba26 týdny
· borek28 týdny
image Kdo je on-line image
· Hosté on-line: 1

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 1,130
· Nejnovější člen: placacka
image WRC 5 image
WRC 5
WRC 5
Za sebe mohu říci, že jsem fanouškem Rally a celkově závodních her. Těšil jsem se na vydání nového dílu WRC 5 a proto jsem přehlídnul i cenu, která se pohybuje kolem 1149 Kč na PS Store. Samozřejmě, že krabicová verze je levnější, ale nechtělo se mi čekat a chtěl jsem si zahrát okamžitě. Cenu jsem zmínil záměrně, protože si myslím, že je na Vitu celkem hodně vysoká a hráč tak určitě očekává kvalitní titul.

První novinkou, která se pojí s novým dílem WRC je ta, že na hře už nepracovalo studio Milestone, což možná někteří slyší rádi, někteří možná ne. Ale ujalo se jí studio Kylotonn, což mohlo představovat úplně novou éru Rally závodů, ale taky ne. A právě to NE, se v novém dílu objevuje docela často. Takže se pustíme do recenze WRC 5 pro PS Vita. Podíváme se hned na to nejdůležitější co nás zajímá a co nás taky v novém díle nemine.

Co se obsahu WRC 5 týče, tak se zde klasicky nachází režim kariéry, rychlý závod, rally škola a samozřejmě multiplayer. Rychlý závod asi nemusím moc popisovat, je to klasická část, kde si hráč vybere jezdce, trať a rychlostní zkoušku. Co se týče Rally školy, tak ta je si myslím úplně zbytečná, hráče má naučit samozřejmě základy hraní rally, což je pochopitelné už podle názvu, ale ten kdo ji nechce hrát nemusí, protože se stejně nenaučíte nic nového a hráč se vše naučí sám během hraní.

Kariéra je klasický život nováčka, kdy začínáte ve skupině Junior WRC a postupem času se dostáváte přes skupinu WRC 2 až do hlavní třídy WRC, nic víc nic míň. Co mě hodně zamrzelo, tak je, že kariéra není vůbec motivační. Ano, je pravda, že se hráč těší až osedlá ty nejvýkonnější stroje a změří síly s těmi nejlepšími z nejlepších v kategorii WRC. Už vůbec mi chybí stupně vítězů, nic podobného se ve hře ani neobjevuje. Po dojetí závodu se jen zobrazí vavřínový věnec s prvními třemi místy a poté vás hra okamžitě hodí do nového závodu. Takhle si kariéru určitě nepředstavuji. Chybí mi v ní briefing před každým závodem, to stejné mi chybí po dojetí závodu. Kariéra je hodně odfláknutá a už vůbec ne motivační co by vás hnalo k předu. Někdo může namítat, že co bychom chtěli, vždyť hrajeme Rally a ne simulaci života, ale mě prostě chybí ve hře celkové dění, které se odehrává v servisních boxech atd.

Teď přichází ten největší kámen úrazu a to je multiplayer. Ani se mi nechce psát multiplayer, protože to žádný mulťák není. A proč? Odpovím hned. Protože se hráč neutká v závodech se živými hráči ani s jejich duchy, tak jako to bývalo ve starších dílech WRC. Ale vyberete si jen jezdce, může jich být 2 až 8 a následně si vyberete trať a s každým absolvujete danou rychlostní zkoušku. S kterým jezdcem zajedete nejrychlejší čas, tak je vítěz. A tohle je všechno dámy a pánové. Tak že mě multiplayer absolutně zklamal a už vůbec nechápu jak si mohli něco takového vývojáři vůbec vymyslet a ještě k tomu je to klamání zákazníka. Čeká, že si zahraje kvalitní mulťák, protože u takových her je to další zábava navíc, ale zde se nic takového neděje. Za mě velký palec dolů.

Teď bych se rád vrátil k samotnému hraní. Od závodní hry se očekává opravdu hodně a hlavně tedy samotný pocit z jízdy. Samozřejmostí je rozdíl v hraní mezi skupinou JWRC a hlavní WRC, protože vozy se v každé kategorii chovají jinak. Proto bych se skokem chtěl dostat ihned do skupiny WRC. Zde si už užijete ovládání ruční brzdy v tzv. vracečkách a celkově budete ruční brzdu používat častěji. Ale celkové chování vozu je nemastné a neslané. Že bych si jízdu opravdu užíval to se říci nedá. S autem budete hodně navštěvovat okolí tratě, špatně se drží na silnici, při průjezdech zatáčkou se vůz celkem hodně dostává do neřízeného smyku, kde je opravdu kumšt zůstat s vozem na trati. Jako správný fanoušek Rally jsem si vypnul všechny asistenty, ale po čase jsem zjistil, že minimálně jeden musí být zapnutý, abych si jízdu opravdu užil a to Asistent Stabilizace, bez tohoto asistentu budete stále jezdit mimo trať a nejde udržet vůz na cestě. Tak že, doporučuji všem zapnout.

Co musím dále zmínit tak je destrukce a odcházení součástek z vozu. Kde byť jen malý kopeček u trati vám může zničit větší část vozu, což je trochu přehnané. Někdy se mi i dokonce stalo, že jsem jel po rovné cestě a z ničeho nic se mi auto úplně rozpadlo.Nechápu ještě do teď.

Co se týče tratí, je to opět pro mě zklamání. Žádná originalita se zde nekoná. A to opravdu doslova. Některé tratě jsou si hodně podobné, kdybych nevěděl, že zrovna jedu Polsko nebo Finsko, popř. Monte Carlo, tak bych vůbec nevěděl, kde se vlastně nacházím. Třeba např. pro Finsko jsou typické lesy, stromy blízko u trati. Tady se nic takového nekoná.

A co mě vůbec nejvíce překvapilo, tak se některé RZ objevují 2x v samotném závodě. Jel jsem první RZ a třetí RZ byla úplně stejná. Kdyby se alespoň obtěžovali třetí RZ jet zrcadlově, to bych ještě bral, ale abych ji absolvoval ještě jednou a úplně stejně, to je velice silné kafe.

Další kámen úrazu se nachází v poklesu FPS. Hra celkově nevypadá zle, ale k dokonalosti to také má daleko. A proto nechápu, proč u některých RZ je znát velký pokles FPS, což se někdy stává až nehratelné a opravdu to byla jedna z věcí co mě hodně štvala. Doufám tedy, že ještě vydají opravný patch na tuto chybu.

Poslední věc, kterou bych chtěl zmínit je ozvučení hry. Nevím jestli v reálu mají tyto vozy takovou zvukovou kulisu, ale zde jsou vozy prezentovány jako výkonné vysavače. A střelba z výfuku mi přijde taky trochu přitažená za vlasy, je to jako palba z kulometu, nejvíce je to patrné u Fabie.

Můj pohled na hru je objektivní, protože mám tento typ her rád a přehlídnu i některé chyby, ale zase na druhou stranu, musím jako fanoušek vypsat i závažné chyby, které se ve hře objevují. Nejvíce mě mrzí nemotivující kariéra. Jedna z nejhorších věcí je pokles FPS u některých RZ, což se někdy stává skoro až nehratelné. O multiplayeru nemám chuť se ani bavit, protože žádný neexistuje. Teď to možná vypadá, že hra je úplná katastrofa, ale ten kdo má rád závodní hry, tak některé chyby přehlédne, mávne nad nimi rukou a hru si užije. Ale ten, kdo čeká od WRC 5 parádní Rally závody s kapkou simulace a zábavy, ať raději nekupuje a nebo si počká až se hra objeví ve slevě a může pokusit své štěstí.Plusy:
WRC na PSV
Hratelnost
Mínusy:
Pokles FPS
Opakující se RZ
Absence multiplayeru
Grafika
Grafika:hodnocení
Hudba:hodnocení
Hratelnost:hodnocení
Inovace v žánru:hodnocení
Celkově:hodnocení
image Komentáře image
#1 | stepobela1 dne 25. duben 2016 06:33
To je fakt velká škoda...poslední dobou na PSV moc velkých her nevychází..to víme všichni,ale když už nějaká má vyjít,tak nevím o jedne která by nebyla odflaknuta. Takovy Resident Evil to same..grafika je v něm jak na PS1,možná ještě horší. Teď WRC 5 ,začínám mít pocit,že Sony když už překecá nějakého vydavatele aby vypustil svojí hru i pro PSV,tak jim ještě řekne,klidně ať to nestoji za nic,hlavně že budem mit odfajfknute že jsme na Vitu něco dostali. Vážně smutné. Když vzpomenu na dobu 2012 kdy vychazeli pecky jako Killzone ,Injustice, Most Wanted NFS. Resistance a další. Tak mi o to víc tahle moje úvaha přijde jako reálná. Vždyť PSV není až tak slaba aby neutahla hru v killzone M grafice.. kor když víme že Killzone M. Na PSV je..že :-) no snad by mohla Sony vydat PSV 2. která by byla výkonově na úrovni PS3. A pak by snad vývojáři mohli začít tvořit své vize.
image Přidat komentář image
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
image Hodnocení image
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.

E-mail RSS kanál novinek facebook google plus playstation
playstation vita magazin

playstation vita trofeje

image Shoutbox image
Pro napsání zprávy se musíte přihlásit.

avatarSSuk
OfflineAdmin
· 03. srpen 2017 11:19
PS Vita prolomena kompletně na firmwaru 3.60. Už je i CFW a první pluginy!

· 17. červenec 2017 16:09
Po delsi dobe prece jen dobra zprava. Hra Darkest Dungeon trochu zachranuje herní situaci kolem Vity a nejen to. Vydavaji nové pathe a hlavně 22.srpna se muzeme tesit na masivnějsi DLC.

stepobela1
Offline
· 03. červenec 2017 09:56
Tak jak jistě víte, PSV2 se nekoná. Alespoň zatim. Škoda no. Byla by to paráda mít další pokračovatele legendárního PSP

avatarHonza222
Offline
· 24. květen 2017 01:17
No že by udělali něco jako vita? To by bylo super Úsměv... Snad je to pravda

stepobela1
Offline
· 22. květen 2017 19:01
Ale na YouTube se tim už zabívají. Těch naznaku je více. Takže s rušením webu bych ještě počkal aspoň do E3.

stepobela1
Offline
· 22. květen 2017 18:59
Ahoj lidi. Koukam že je to tu opravdu mrtve. Ale mam jednu spekulaci která by vás mohla trochu nabudit na letošní E3. Sony podle všeho plánuje na E3 představit nový handheld!Nic neni potvrzen

stepobela1
Offline
· 03. květen 2017 07:34
Ahoj. Lidi nevíte jestli se chystá nedavno vydaná hra Lego City Undercover pro PS4 i na naší PSVITA? když už nemáme na PSVITA regulérní GTA..tak by bylo super aspoň tohle Lego
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Grafický návrh webu vytvořil Andre | Inspirace vzhledem Darkscape
Veškerá práva vyhrazena. Publikování jakékoliv části webu je podmíněno souhlasem jeho majitele.