Registrace!
Zjistit heslo!
ps vita header
image

PS Vita | PS4 | Playstation

image
image Nejnovější recenze image
Zero Time Dilemma Zero Time Dilemma
hodnocení
WRC 5 WRC 5
hodnocení
BigFest BigFest
hodnocení
dungeon hunter Dungeon Hunter: Alli..
hodnocení
FLOW HD Flow HD
hodnocení
borderlands 2 Borderlands 2
hodnocení
Machinarium Machinarium
hodnocení
image Anketa image
Používáte Henkaku popřípadě CFW TaiHenkaku na vaší PS Vitě?

Ano, konečně mohu využívat PS Vitu naplno
Ano, konečně mohu využívat PS Vitu naplno
27% [3 Hlasy]

Ne, o homebrew aplikace natož o pirátství nemám zájem
Ne, o homebrew aplikace natož o pirátství nemám zájem
55% [6 Hlasy]

Ne, rád bych využil, ale mám vyšší firmware než 3.60
Ne, rád bych využil, ale mám vyšší firmware než 3.60
18% [2 Hlasy]

Hlasy: 11
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Začátek hlasování: 11. prosinec 2016

Archív anket
image Poslední komentáře image
Novinky
mezera Škoda veliká škoda. Ale ...
mezera Pěkný
mezera Musim se priznat ze jsem...
mezera Ach jo. I když si to stá...
mezera Taky se připojuji přeji ...
mezera I já se připojuji a přej...

Články
mezera Na PSVITA klenot! Open...
mezera To je fakt velká škoda...
mezera Jedna z hier ktoru mus...
mezera Hra kvůli které jsem p...
mezera Mně hra spadla jen při...
mezera RE: nesouhlasím , hra ...
image Poslední návštěvy image
· placacka 1 týden
· Andre 4 týdny
· SSuk 6 týdny
· guruman1288 9 týdny
· stepobela111 týdny
· Honza22216 týdny
· Dessel25 týdny
· JirkaS26 týdny
· Okuba26 týdny
· borek28 týdny
image Kdo je on-line image
· Hosté on-line: 1

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 1,130
· Nejnovější člen: placacka
image BigFest image
BigFest
BigFest
Po více jak dvouletém čekání se na naší konzoli PS Vita konečně objevila hra BigFest, ve kterém máte za hlavní cíl organizovat hudební festivaly. Určitě se na tuto hru těšila většina z vás tak jako já a očekávali jsme kvalitní titul zaměřený na organizaci hudebního festivalu, něco ve stylu starých dobrých Tycoonů.

Ale hned ze začátku mojí recenze, ani bych to tak jako recenzi nenazval, protože budu muset hodně kritizovat a kritiky bude opravdu hodně. Ne, že bych chtěl titul pomluvit a odradit od něj budoucí hráče, ale chci napsat pravdu o hře, která měla velké ambice na překvapení hry roku, ale bohužel svůj potenciál absolutně nevyužila ba naopak.

Tak tedy začneme. Titul BigFest je hra zaměřená pro hráče, kteří by si rádi zorganizovali svůj hudební festival, kde by si hráč vybral svůj hudební žánr, své oblíbené skupiny atd. Ale bohužel už zde narážíme na první problém. Není to tak jednoduché, jak by samotný hráč asi čekal a hlavně nemá volnou ruku na to, aby si svůj festival vytvořil podle sebe. Ano, je pravda že hráč dostane své území, kde už je předem vytvořená Stage, kde se už nachází Mixážní pult, který je samozřejmě ze začátku uzamčený a odemkne se až po vydělání pár peněz (měna v této hře se nazývá BigNotes), kdy si ho může hráč také vylepšit. Můžete (tedy musíte) stavět stánky s občerstvením, oblečením atd. ale pozor, každý stánek prodává jiný druh jídla, pití, oblečení atd. Každý návštěvník má jiné požadavky. Dále hráč musí postavit záchody, kontejnery s odpadem, sprchy atd. To je ta příjemnější část hry.

Ale teď přijde kámen úrazu. Samozřejmě, že kontejnery nejsou bezedné, záchody se také musí jednou přeplnit a tak bych mohl pokračovat. A na to všechno jste jen vy sami. Nemáte žádný personál, který by za vás tyto věci dělal, vše musí hráč dělat sám. A tak vývojáři vymysleli, že nám trochu pomohou a dali do hry správce, maximálně jich můžete mít 6. Ale každý správce opět stojí nějaký ten peníz a není zrovna malý. Tak že ze začátku se musíte spokojit pouze s jedním, který se o vše stará a vy musíte kontrolovat jestli nejsou záchody plné, jestli návštěvníci nezaložili černou skládku a tam všude musíte posílat svého správce, později své správce. A můžu říct, že to nejsou žádní rychlíci. Tak to bylo o budování svého festivalu a teď bych se rád dostal k hudebním skupinám.

Ve hře funguje systém, že si své skupiny musíte stáhnout ze stránek hry. Abyste to lépe pochopili. Hra nemá v základu žádnou hudební skupinu, což si myslím, že by teda měla mít. Ale musíte se dostat v menu hry do play listu, který načítá opravdu velice pomalu. Tam si vyberete svůj hudební žánr (pop, rock, RNB, folk atd.)a zde si vyberete hudební skupiny, maximálně můžete mít 8 hudebních skupin a ty se vám teprve stáhnou do vaší hry a stahování trvá také velice dlouho.

Potom můžete začít s vytvářením svého hudebního festivalu. Ale, před každým začátkem dostanete pár úkolů, které musíte během festivalu splnit. Vždy bývají 3 úkoly, za které dostanete hvězdičku, aby se vám otevřela další část hry. Jenom že, některé úkoly nedávají vůbec smysl. Hned uvedu příklad, každá skupina je hodnocena ratingem od 0 po 50, samozřejmě čím větší rating tím má skupina větší požadavky a někdy se taky stane, že vám uprostřed festivalu daná skupina řekne, že vystupovat nebude a odjede a tak nemůžete daný úkol vůbec splnit. A tak krásně háže hra klacky hráči pod nohy po celou dobu hry. Nebo úkol zní, musíte upgreadovat Stage na úroveň 5, která stojí 40 000, ale vy máte pouze 8000. A peníze se vydělávají opravdu těžko a hlavně hodně pomalu. Peníze získáváte pouze prodejem ze stánků a nebo, ale k tomu se ještě dostanu. Hráč musí platit za správce, který vyprazdňuje kontejnery, čistí záchody, odstraňuje černé skládky a tak dále.

A co si vývojáři ještě připravili pro hráče, aby se nenudil? Na váš fesťák mohou dorazit i nezvaní hosté v podobě chuligánů, nemocných návštěvníků a další sebranka, kterou musíte v davu lidí poznat. Poznají se celkem snadno a to tak, že každý návštěvník má nad sebou bublinu s přáním a ti zlí bublinu červenou.

Ale hra nabízí ještě jeden režim, kde se dají peníze vydělat a to tak, že můžete navštívit cizí festival a tam dostanete k ruce tuhle sebranku chuligánů, kteří budou daný festival ničit a vy za ně dostáváte peníze. Ze začátku je to příjemné zpestření, ale po delší době příchází stereotyp. Kdy už po desáté posíláte chuligána podpálit kontejner, tak je to už opravdu nuda.

Co jsem nezmínil je ještě grafika a celkový průběh hry. Grafika nevypadá vůbec dobře, Vita určitě zvládne víc, je vidět, že asi vývojáři chtěli mít hru už rychle hotovou, proto hra vypadá jako 10 let staré vykopávky. Čekal jsem, že když grafika moc neoslnila, tak snad by neměla mít žádné lagy a pokles FPS. Bohužel opak je pravdou, velice často se hra přisekává, dlouhé loadingy a někdy i celkové spadnutí hry.

Tak že, abych to celé nějak shrnul. BigFest zklamal na celé čáře, od vizuální stránky po celkové pojetí hry. Hráč si nevytváří svůj Festival, ale je nucen se řídit úkoly, které si na něj vývojáři připravili. Stahování hudby přes vzdálený play list, nelogické úkoly atd.Plusy:
Budování festivalu
Originální žánr
Mínusy:
Dlouhé načítání a padání
Online výběr skupin
Grafika
Samotná hratelnost
Grafika:hodnocení
Hudba:hodnocení
Hratelnost:hodnocení
Inovace v žánru:hodnocení
Celkově:hodnocení
image Komentáře image
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
image Přidat komentář image
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
image Hodnocení image
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.

E-mail RSS kanál novinek facebook google plus playstation
playstation vita magazin

playstation vita trofeje

image Shoutbox image
Pro napsání zprávy se musíte přihlásit.

avatarSSuk
OfflineAdmin
· 03. srpen 2017 11:19
PS Vita prolomena kompletně na firmwaru 3.60. Už je i CFW a první pluginy!

· 17. červenec 2017 16:09
Po delsi dobe prece jen dobra zprava. Hra Darkest Dungeon trochu zachranuje herní situaci kolem Vity a nejen to. Vydavaji nové pathe a hlavně 22.srpna se muzeme tesit na masivnějsi DLC.

stepobela1
Offline
· 03. červenec 2017 09:56
Tak jak jistě víte, PSV2 se nekoná. Alespoň zatim. Škoda no. Byla by to paráda mít další pokračovatele legendárního PSP

avatarHonza222
Offline
· 24. květen 2017 01:17
No že by udělali něco jako vita? To by bylo super Úsměv... Snad je to pravda

stepobela1
Offline
· 22. květen 2017 19:01
Ale na YouTube se tim už zabívají. Těch naznaku je více. Takže s rušením webu bych ještě počkal aspoň do E3.

stepobela1
Offline
· 22. květen 2017 18:59
Ahoj lidi. Koukam že je to tu opravdu mrtve. Ale mam jednu spekulaci která by vás mohla trochu nabudit na letošní E3. Sony podle všeho plánuje na E3 představit nový handheld!Nic neni potvrzen

stepobela1
Offline
· 03. květen 2017 07:34
Ahoj. Lidi nevíte jestli se chystá nedavno vydaná hra Lego City Undercover pro PS4 i na naší PSVITA? když už nemáme na PSVITA regulérní GTA..tak by bylo super aspoň tohle Lego
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Grafický návrh webu vytvořil Andre | Inspirace vzhledem Darkscape
Veškerá práva vyhrazena. Publikování jakékoliv části webu je podmíněno souhlasem jeho majitele.