Registrace!
Zjistit heslo!
ps vita header
image

PS Vita | PS4 | Playstation

image
image Nejnovější recenze image
Zero Time Dilemma Zero Time Dilemma
hodnocení
WRC 5 WRC 5
hodnocení
BigFest BigFest
hodnocení
dungeon hunter Dungeon Hunter: Alli..
hodnocení
FLOW HD Flow HD
hodnocení
borderlands 2 Borderlands 2
hodnocení
Machinarium Machinarium
hodnocení
image Anketa image
Používáte Henkaku popřípadě CFW TaiHenkaku na vaší PS Vitě?

Ano, konečně mohu využívat PS Vitu naplno
Ano, konečně mohu využívat PS Vitu naplno
27% [3 Hlasy]

Ne, o homebrew aplikace natož o pirátství nemám zájem
Ne, o homebrew aplikace natož o pirátství nemám zájem
55% [6 Hlasy]

Ne, rád bych využil, ale mám vyšší firmware než 3.60
Ne, rád bych využil, ale mám vyšší firmware než 3.60
18% [2 Hlasy]

Hlasy: 11
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Začátek hlasování: 11. prosinec 2016

Archív anket
image Poslední komentáře image
Novinky
mezera Škoda veliká škoda. Ale ...
mezera Pěkný
mezera Musim se priznat ze jsem...
mezera Ach jo. I když si to stá...
mezera Taky se připojuji přeji ...
mezera I já se připojuji a přej...

Články
mezera Na PSVITA klenot! Open...
mezera To je fakt velká škoda...
mezera Jedna z hier ktoru mus...
mezera Hra kvůli které jsem p...
mezera Mně hra spadla jen při...
mezera RE: nesouhlasím , hra ...
image Poslední návštěvy image
· placacka 1 týden
· Andre 4 týdny
· SSuk 6 týdny
· guruman1288 9 týdny
· stepobela111 týdny
· Honza22216 týdny
· Dessel25 týdny
· JirkaS26 týdny
· Okuba26 týdny
· borek28 týdny
image Kdo je on-line image
· Hosté on-line: 1

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 1,130
· Nejnovější člen: placacka
image Dungeon Hunter: Alliance image
Dungeon Hunter: Alliance

dungeon hunter ps vita

Pach hniloby, temnota, vlhkost… postupuji stále vpřed s jediným cílem – zabít tu místní bestií co sužuje nedalekou ves. Temnota mne obklopila. Postupuji stále vpřed, dokud mi odporní a zakrslí skřeti nezatarasili cestu. Chci se vrátit ale… horda dalších skřetů mi vpadla do zad, byla to past. Tváří v tvář jistému osudu, sbírám veškeré síly a zatínám ostří svého meče do nejbližších zrůd… Jaká vlastně tato hra od studia Gameloft je? Přežijeme, anebo nás tíha faktů kolem ní rozcupuje?

Úvodem
Jedná se o jeden z řady úplně prvních launch titulů, co vyšel pro naši milovanou herní konzoli, mezi kterými byly i například: Uncharted: Golden Abyss, Little Deviants apod.. Tato hra tak potěší nejednoho fanouška her typu Diablo, Baldurs Gate, Untold Legends, Champions of Norrath atd.

dungeon hunter ps vita

Příběh
Gothicus, malá vesnice na okraji království a zároveň jediná, která ještě z části pořád vzdoruje silám temnoty. Právě v její hrobce odpočívá mocný vladař, za jehož dob toto království vzkvétalo a prosperovalo po všech stránkách. Král se tehdy zamiloval a oženil s krásnou pannou a s prznitelskými plány do budoucna s cílem obstarat nového dědice pro svůj trůn, chtěl spokojeně dál vládnout. Avšak za nedlouho na to si tato jeho žena, co mu předtím vzala srdce, vezme zákeřným a nečekaným způsobem i jeho život. Král je nakonec pohřben právě na okraji celého království v již zmíněné vesnické hrobce, kde má být zapomenut jak on samotný, tak i doba prosperity a někdejší slávy jeho království. Nedlouho po tom, království upadá do chaosu pod nápory loupeživých nájezdů temných démonů, zrůd a vrahů. Lesy potemněly a zvířata začala nepřirozeně mutovat. Jak roky od smrti krále plynuly, lidé v království umíraly po stovkách a tisících. Kdo za to může a kdo ovládá temné síly, co drancují, pálí, obsazují vesnice a zabíjejí zbídačený lid? Když už začíná být situace pomalu beznadějná, tak jedna z několika málo posledních dobrých víl jménem Celeste, se rozhodne k něčemu naprosto zoufalému. Za pomoci zakázaného rituálu světla, se pokusí přivést v temné hrobce zpět k životu kdysi slavného, zavražděného krále. Avšak povede se jí to?

Jako u každého RPG, může Vás tento příběh oslovit anebo ne. Za sebe si neodpustím poznámku, že by příběh mohl být o trochu lepší a celková atmosféra hry samotné o dost temnější…

dungeon hunter ps vita

Ovládání
Při spuštění samotné hry, máte na výběr ze tří charakterů. Jedná se o válečníka, mága a zloděje. Škoda, že zde není větší výběr a taktéž škoda, že se zde nedají nastavit jednotlivé atributy u každé postavy zvlášť, aby nevypadali alespoň v obličeji všichni stejně. Každé toto povolání disponuje určitými specifickými způsoby boje, které je si myslím snad zbytečné zde dále rozebírat. Hra samotná a možnosti v ní však bohatě kompenzují onen omezený výběr. Ať už se jedná o celkem rozsáhlé oblasti nebo nastavení tlačítek na jednotlivé speciální schopnosti, které se v průběhu levlování máte možnost naučit – zde záleží čistě jen na Vás, kterou schopnost upřednostníte před jinou, a že jich je na výběr celá hromada. Většina ovládacích prvků je jinak převzatá z PS3 verze, ale najdou se zde i novinky v podobě ovládání pomocí předního i zadního dotykového panelu. Je tak mnohem snazší otevírání bran, sbírání věcí (primárně jinak tlačítko R) anebo ovládání víly (spodním panelem nebo joystickem). Za její pomoci lze mimo jiné nacházet ve hře další ukryté věci, a která vás po dobu celé hry doprovází. Dále si lze díky dotykové obrazovce přibližovat a oddalovat herní svět. Zajímavá je i podpora pohybového senzoru. A tak, když vás nějaký nepřítel omráčí, jste nuceni s konzolí zaklepat do stran, abyste svého hrdinu zase rychle probudili. Co se Inventáře týče, tak je velmi přehledně a vkusně zpracovaný se snadnou orientací v něm. S postavou se pohybujete za pomoci levého joysticku a musím uznat, že ovládání v průběhu celé hry bylo naprosto plynulé a perfektní. Postava vždy reagovala přesně tak, jak jsem chtěl. Ani smrt vašeho hlavního hrdiny, zde není ničím neobvyklým. A když se tak stane, pak se vždy probudíte u nejbližší objevené sochy, kde si lze dokoupit léčivé lektvary.

dungeon hunter ps vita

Souboje
Dungeon Hunter: Alliance podobně jako „diablovky“ nabídne velké zástupy nepřátel a nepřetržitých bojů. Tedy v tomto podání, trochu nudných, likvidačních bojů nastavených na tlačítko s křížkem… Jinak se to bohužel nazvat ani nedá, neboť všechny tyto souboje jsou v podstatě stejné, pokud nezačnete tu a tam kombinovat speciální schopnosti, což se časem začne stávat nutností. Dále tu jsou pak nejrůznější úkoly jak hlavní, tak je zde možnost plnit i ty vedlejší, za extra odměny, přičemž na každém rohu čeká celkem velká spousta nepřátel. Takže nehrozí, že byste někde jen tak pobíhali na prázdno. A proto hledáte předměty nebo osoby do jednotlivých úkolů a při tom likvidujete jednu potvoru za druhou a alespoň máte radost, když z nich vypadne nějaký ten equip či jiná věcička. Na každého bosse pak, musíte vymyslet odpovídající taktiku vašeho boje. S bossy jsou souboje téměř vždy maximálně vypjaté a nervy drásající až do posledního okamžiku, což vidím jako jednoznačný klad a skoro i naprostý základ, každé trochu slušnější RPG hry. Dále zde nechybí ani NPC pro případné retalentování a obchody nejrůznějších typů.

dungeon hunter ps vita

Vizuální stránka/hudební doprovod
Po vizuální stránce s ohledem na výkon Vity, je to spíš trošku zklamání a jak bylo již řečeno, mohlo by to být o něco temnější. I když mladší hráči by možná protestovali a oponovali mi, že nemám pravdu. Rozdílnost jednotlivých lokací, mimo mých výtek, pak působí velmi dobře, včetně vkusného a příjemného hudebního doprovodu, který není nikterak monotónně se opakující a podtrhuje tak atmosféru jednotlivých oblastí jako jsou lesy, hrobky, hory, katakomby, zpustošené vesnice atd.. Avšak chybí zde, krom několika hlášek, dabing jednotlivých postav, což jinak na celkový dojem ze hry samotné nemá, alespoň dle mého názoru, nikterak zásadní vliv.

dungeon hunter ps vita

Multiplayer
Hra podporuje Ad-Hoc nebo On-Line kooperaci až pro čtyři hráče v jedné skupině. Vzniká zde ale nepříjemnost, že už při hře jednoho hráče se v mase nepřátel trochu můžete ztrácet a tak při hře ve čtyřech hráčích to není o mnoho lepší. Opravdovým problémem však je, že na obrazovce musí být vždy všichni čtyři hráči, nelze se tedy vzdálit mimo obrazovku hráčů ostatních, což je dost omezující, nepohodlné a nepraktické. Přes to ale kooperace v této hře patří mezi její největší plusy. I když není často snadné najít online hráče, co má stejnou úroveň postavy jako vy. Další trochu nevýhodou je, že při hře více lidí najednou, může místy dojít ke snížení frameratu a tedy i celkové plynulosti hry.

dungeon hunter ps vita

Shrnutí
Dungeon Hunter: Alliance nabídne velký arzenál zbraní, předmětů, equipu a soubojů s nejrůznějšími potvorami a bossy. Hra má své stinnější i světlejší stránky. Po dohrání celého herního příběhu zjistíte, že můžete za stejnou postavu pokračovat dál, na posledním levlu co jste nahráli v předchozím prvním kole, zase od začátku. Tentokráte však už na maximální obtížnost a tedy nejen s větším počtem nepřátel. Navíc se vám odemkne v menu položka Pit of Trial, což je v podstatě aréna, kde na vás jsou postupně vypouštěné vlny nejrůznějších nepřátel a bossů a kde máte možnost nasbírat celkem solidní equip, včetně možnosti multiplayeru, kde se díky hře více hráčů navíc navyšuje pravděpodobnost, že vám z příšer v této aréně padnou unikátní věci, které se jinak v běžné hře získávají jen velmi těžko.

dungeon hunter ps vita

Závěrem
Tento žánr hry přináší jednoznačně oživení na scénu jednotlivých žánrů her pro Vitu a jistě spoustu lidí potěší. Ale jak už to tak bývá, tak ne všem se tato hra může zalíbit a proto si ji nejprve můžete vyzkoušet i jako demoverzi, která je na PS Store. Samotná hra pak není nikterak přemrštěně drahá, lze ji sehnat jak v krabičkové podobě za pár stovek z bazarů, tak i na PS Storu. Obzvláště, když jsou nejrůznější slevy, tak se dá pořídit za cenu kolem 250 Kč. Za sebe mohu jenom vyslovit skromné přání, aby takových her bylo pro Vitu časem více a více.

guruman1288

Plusy:
Doprovodná hudba
Ovládání
Množství speciálních abilit
Délka hry
Inovace v ovládacích prvcích oproti PS3
Velká spousta druhů zbraní, equipů a nepřátel
Pit of Trial aréna
Multiplayer
Mínusy:
Občasné problémy s frameratem
Na výběr jen tři postavy
Velká podobnost jednotlivých soubojů
Hodně barev a málo temnoty
Nemožnost při multiplayeru vzdálit se mimo obrazovku jiných hráčů
Nepřehlednost při souboji s davem nepřátel
Absence cross-play
Nahrávací časy
Grafika:hodnocení
Hudba:hodnocení
Hratelnost:hodnocení
Inovace v žánru:hodnocení
Celkově:hodnocení
image Komentáře image
#1 | epilepticfishCZ dne 19. říjen 2014 11:22
Fajn recenze Poděkování škoda že mě takové Diablovky nebaví .
image Přidat komentář image
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
image Hodnocení image
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Výborné Výborné 100% [3 Hlasů]
Chvalitebné Chvalitebné 0% [Žádné hlasy]
Dobré Dobré 0% [Žádné hlasy]
Dostačující Dostačující 0% [Žádné hlasy]
Nedostačující Nedostačující 0% [Žádné hlasy]

E-mail RSS kanál novinek facebook google plus playstation
playstation vita magazin

playstation vita trofeje

image Shoutbox image
Pro napsání zprávy se musíte přihlásit.

avatarSSuk
OfflineAdmin
· 03. srpen 2017 11:19
PS Vita prolomena kompletně na firmwaru 3.60. Už je i CFW a první pluginy!

· 17. červenec 2017 16:09
Po delsi dobe prece jen dobra zprava. Hra Darkest Dungeon trochu zachranuje herní situaci kolem Vity a nejen to. Vydavaji nové pathe a hlavně 22.srpna se muzeme tesit na masivnějsi DLC.

stepobela1
Offline
· 03. červenec 2017 09:56
Tak jak jistě víte, PSV2 se nekoná. Alespoň zatim. Škoda no. Byla by to paráda mít další pokračovatele legendárního PSP

avatarHonza222
Offline
· 24. květen 2017 01:17
No že by udělali něco jako vita? To by bylo super Úsměv... Snad je to pravda

stepobela1
Offline
· 22. květen 2017 19:01
Ale na YouTube se tim už zabívají. Těch naznaku je více. Takže s rušením webu bych ještě počkal aspoň do E3.

stepobela1
Offline
· 22. květen 2017 18:59
Ahoj lidi. Koukam že je to tu opravdu mrtve. Ale mam jednu spekulaci která by vás mohla trochu nabudit na letošní E3. Sony podle všeho plánuje na E3 představit nový handheld!Nic neni potvrzen

stepobela1
Offline
· 03. květen 2017 07:34
Ahoj. Lidi nevíte jestli se chystá nedavno vydaná hra Lego City Undercover pro PS4 i na naší PSVITA? když už nemáme na PSVITA regulérní GTA..tak by bylo super aspoň tohle Lego
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Grafický návrh webu vytvořil Andre | Inspirace vzhledem Darkscape
Veškerá práva vyhrazena. Publikování jakékoliv části webu je podmíněno souhlasem jeho majitele.