Registrace!
Zjistit heslo!
ps vita header
image

PS Vita | PS4 | Playstation

image
image Nejnovější recenze image
Zero Time Dilemma Zero Time Dilemma
hodnocení
WRC 5 WRC 5
hodnocení
BigFest BigFest
hodnocení
dungeon hunter Dungeon Hunter: Alli..
hodnocení
FLOW HD Flow HD
hodnocení
borderlands 2 Borderlands 2
hodnocení
Machinarium Machinarium
hodnocení
image Anketa image
Používáte Henkaku popřípadě CFW TaiHenkaku na vaší PS Vitě?

Ano, konečně mohu využívat PS Vitu naplno
Ano, konečně mohu využívat PS Vitu naplno
27% [3 Hlasy]

Ne, o homebrew aplikace natož o pirátství nemám zájem
Ne, o homebrew aplikace natož o pirátství nemám zájem
55% [6 Hlasy]

Ne, rád bych využil, ale mám vyšší firmware než 3.60
Ne, rád bych využil, ale mám vyšší firmware než 3.60
18% [2 Hlasy]

Hlasy: 11
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Začátek hlasování: 11. prosinec 2016

Archív anket
image Poslední komentáře image
Novinky
mezera Škoda veliká škoda. Ale ...
mezera Pěkný
mezera Musim se priznat ze jsem...
mezera Ach jo. I když si to stá...
mezera Taky se připojuji přeji ...
mezera I já se připojuji a přej...

Články
mezera Na PSVITA klenot! Open...
mezera To je fakt velká škoda...
mezera Jedna z hier ktoru mus...
mezera Hra kvůli které jsem p...
mezera Mně hra spadla jen při...
mezera RE: nesouhlasím , hra ...
image Poslední návštěvy image
· Andre 3 dny
· SSuk 2 týdny
· guruman1288 5 týdny
· stepobela1 7 týdny
· Honza22212 týdny
· Dessel21 týdny
· JirkaS22 týdny
· Okuba22 týdny
· borek24 týdny
· Esko24 týdny
image Kdo je on-line image
· Hosté on-line: 1

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 1,130
· Nejnovější člen: placacka
image Killzone Mercenary image
Killzone Mercenary
killzone mercenary
Bum! První výbuch. Prásk! Druhý výbuch. Projektily létají všemi směry a nechybí ani epická panoramata. Killzone Mercenary se vás již od prvního okamžiku snaží přesvědčit, že jde o rovnocenného soka jakýchkoliv jiných tříáčkových stříleček, se kterými jsme doposud měli možnost se setkat pouze na „velkých konzolích“ nebo PC. Předchozí pokusy o vytvoření opravdové FPS hry pro Vitu vždy ztroskotaly. Resistance Burning Skies byl titul spíše průměrný a o Call of Duty Black Ops Declassified se radši ani nebudu zmiňovat. Zloději! Nyní ale přichází Killzone Mercenary s jasným cílem nás ohromit. Povedlo se mu to?

Kampaň a hratelnost
V předchozích hrách z Killzone univerzia se hráč vždy zhostil role jednoho z vojáků bojujících na straně „těch hodných“, tedy organizace ISA, která vedla svůj dlouhý boj proti zlým Helgastům. V Killzone Mercenary však hrajeme za žoldáka Arrana Dannera, kterému by mělo být teoreticky jedno, za jakou stranu kope, jen když dostane dobře zaplaceno. Říkam teoreticky, protože tvůrcům se tento aspekt nepodařilo do hry příliš dobře zakomponovat a celé to působí podivně naroubovaně a nepovedeně, alespoň co se možnosti využití potenciálu týče. Pokud jde o náplň misí, nečekejte nic překvapivého. Ve většině případů jde o klasické přestřelky, když se rozhodnete pro hlasitý postup nebo pomalé vyvražďování, to když se rozhodnete vše řešit stealth způsobem, za který u mě mají v Guerilla Cambridge velké plus, funguje skvěle. Jen občas se vám do rukou dostane nějaký ten těžký kulomet, sem tam něco hacknete (mimochodem, také zábavná činnost) nebo zmáčknete nějaké to tlačítko. Příběh tedy není žádná sláva, plyne si svým vlastním tempem, a když vás po cca 6 hodinách vyplivne, pravděpodobně si řeknete, že už jste hráli lepší, což nutně nemusí znamenat, že by byl špatný. Má svých pár momentů a umí pobavit. Co se naopak designerům hodně povedlo, je systém odměňování sdílený jak mezi singleplayerem, tak mezi multiplayerem. Zabijete nepřítele? 50 dolarů. Trefíte ho při tom do hlavy? Tak to si zasloužíte víc. Hezky potichoučku se k němu přikradete a podříznete mu hrdlo? To se cení, tady máte bonus. Naopak pokud zemřete, bude vám pár babek z konta odečteno. Přestřelky jsou samy o sobě poutavé a neomrzí ani po několika hodinách. Velkým překvapením pro mě byla také umělá inteligence, která je tím nejlepším, co jsem za poslední dobu ve válečných hrách viděl. Nepřátelé se kryjí, nemotají se po bojišti jako nudle v bandě a naopak vymýšlejí způsoby jak se vám dostat na kobylku. A protože je Killzone Mercenary v prvé řadě střílečka, byl by hřích nezmínit se o zbraňovém arzenálu. Pokud jste alespoň lehce zběhlí v žánru FPS, nebude pro vás orientace v obchodě se zbraněmi představovat žádný problém. Za utržené peníze si nakoupíte jednu primární zbraň, jednu sekundární, nějaký ten granát, vyberete si příslušnou výstroj a nějakou tu zkázonosnou hračku. To vše se vám vejde do jednoho setu, přičemž v multiplayeru jich můžete přednastavených několik a libovolně mezi nimi přepínat. Co se týče nabídky zbraní, zde není co vytknout. Na své si přijdou jak tichošlápci s odhlučněnými sniperkami, tak hráči, kteří bez pořádně hřmotného kanónu v ruce trpí komplexem méněcennosti. A všichni mezi tím. Za možnost takřka stoprocentnícustomizace svého vybavení tedy dávám palec nahoru.

Ovládání
Svému popisu se nevyhne ani ovládání. Ačkoliv by někdo mohl namítat, že střílení na velkých televizorech s Xboxovým ovladačem nebo třetím Dualshockem je mnohdy pohodlnější a že Vitě chybí druhé triggery, já jsem žádné problémy neměl. Analogové páčky Vity reagují velice dobře a každé tlačítko má na sobě namapovanou přesně tu funkci, jakou byste čekali. Absence L2 a R2 není žádné neštěstí, jejich roli šikovně převzal dotykový displej. Hra se ovládá opravdu parádně, ovládání se během pár minut vryje pod kůži a i jedinec navyklý na klávesnici a myš má nad Dannerem za chvíli plnou kontrolu. Za zmínku také rozhodně stojí brutální popravy. Pokud se totiž k nepříteli dostatečně přiblížíte, můžete provést jedno z mnoha krvavých zabití. Jakmile se pro tuto akci rozhodnete, na displeji Vity se objeví velká šipka ve směru, kterým máte přejet prstem po obrazovce a o okamžik později se již můžete kochat vysoce efektním kouskem, při kterém váš žoldák tomu nepřátelskému například zlomí vaz. A při takto detailním záběru si jistě všimnete další věci.

Technické zpracování
Killzone Mercenary vypadá úchvatně. Ať už se zaměříme na detaily postav, modely zbraní nebo vizuální efekty. Pospojujte to do celku a máte před sebou pravděpodobně nejhezčí titul pro jakékoliv přenosné herní zařízení v celé historii. Designéři si mohli dovolit do hry zakomponovat i prvky, kterými se doposud mohli chlubit pouze počítače a klasické konzole. Tím mám namysli opravdové nasvícení, pokročilé stínování a jiné věci, o kterých si takové Nintendo 3DS může nechat jen zdát. To vše běží uzamknuté na dostatečných 30 snímcích za sekundu, kterýžto počet si hra zachovává i ve hře více hráčů. A jako bonus je vše podkresleno překvapivě dobrou hudbou.

Multiplayer
V Mercenary se síťová hra stala nedílnou a plnohodnotnou součástí titulu. Na výběr máte z pouhých tří módů, přičemž se ve dvou případech jedná o obyčejný Deathmatch a Team Deathmatch. Poslední mód s názvem Warzone všichni Killzone fanoušci znají. Jde o zábavný mix několika činností najednou, přičemž zadání se každých pár minut mění. Jednou budete sbírat známky padlých protivníků, jednou budete hackovat terminály, jednou zase násilně páčit rozumy ze soupeřů za účelem získání informací o nepřátelských pozicích. Warzone je sice velký tahák, ale chabou nabídku módů nezachrání. Lépe už zní číslo pojednávající o počtu map, které se zastavilo na šestce. Téměř každá mapa je něčím specifická, všechny jsou pak dobře navržené a z atraktivního prostředí. Velkou motivaci k dalšímu hraní pak představují pokerové karty. Zní to bláznivě? Přitom je to docela chytré. Čím lépe hráč hraje a čím lepší podává v multiplayeru výkony, tím vyšší kartu z balíčku obdrží. Cílem je kromě dosažení nejvyšší karty také jejich sbírání ze zabitých protihráčů a sesbírání celého jednoho archu. To a také zábavná hratelnost zařídí, že se ke komplexnímu a propracovanému multiplayeru budete rádi a často vracet. Na závěr je ale třeba připočíst fakt, že hra více hráčů je občas sužována problémy technické rázu, většinou jde nemožnost připojit se do hry. Ačkoliv jsem na svém handheldu těchto problémů zaznamenal naprosté minimum, stále se najdou uživatelé, u kterých zádrhele přetrvávají i po několika záplatách, které většinu těchto potíží vyřešily.

Závěr
Killzone Mercenary rozhodně za koupi stojí. Za cca 900 Kč dostanete oku lahodící a zábavnou hru se singleplayerem jako rozcvičkou na multiplayer, který vás dokáže na mnoho dalších hodin přikovat k obrazovce.Plusy:
Systém odměn
Chytlavý multiplayer
Audiovizuálni zpracování
Zábavné přestřelky
Možnost přizpůsobení vybavení
Stealth
Mínusy:
Slabší kampaň
Klišovitá náplň misí
3 módy jsou málo
Grafika:hodnocení
Hudba:hodnocení
Hratelnost:hodnocení
Inovace v žánru:hodnocení
Celkově:hodnocení
image Komentáře image
#1 | ploskyjelen dne 27. listopad 2013 15:30
hodili by sa trofeje.
#2 | TSTMS2 dne 25. únor 2014 22:29
no jo zkuste se s 3G připojení připojit do ps vita hry jako je killzone , Ressistance , bude vám to padat , a dost těžko najdete match který je stabilní s 3G internetem , když většina hráců je online přes WIFI A NE PŘES 3G co je ve Vitě,
jediný co jde v pohodě online ve 3G je EVERYBODY S GOLF Odskoušeno , ale na střílečky je zapotřeba wifi
#3 | stepobela1 dne 16. srpen 2014 16:27
Killzone je absolutně nejkrásnější hra Na PSV. Nádherné prostředí všech map. Detailní textury. Skvělá zábava. Jo..tohle se jim hodně povedlo,a je vidět, že PSV dokáže hodně když někdo chce. Jen vic takových to her. A budu šťastný
#4 | Majkl333 dne 01. červenec 2015 15:32
Hra kvůli které jsem pořídil Vitu a nelituji! Je to bomba a modlim se za další díl!
#5 | kwfialka dne 01. leden 2016 18:19
Jedna z hier ktoru musite na Vite mat.. Myslim ze sa vyrovna velkym konzolovym surodencom. Pacila sa mi aj Resistance a skusil som aj Call of dutty. Tato hra na perfektnu grafiku a dobry pribeh. A samozrejme chytlavy multyplayer. Odporucam vsetkym..
image Přidat komentář image
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
image Hodnocení image
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Výborné Výborné 100% [4 Hlasů]
Chvalitebné Chvalitebné 0% [Žádné hlasy]
Dobré Dobré 0% [Žádné hlasy]
Dostačující Dostačující 0% [Žádné hlasy]
Nedostačující Nedostačující 0% [Žádné hlasy]

E-mail RSS kanál novinek facebook google plus playstation
playstation vita magazin

playstation vita trofeje

image Shoutbox image
Pro napsání zprávy se musíte přihlásit.

avatarSSuk
OfflineAdmin
· 03. srpen 2017 11:19
PS Vita prolomena kompletně na firmwaru 3.60. Už je i CFW a první pluginy!

· 17. červenec 2017 16:09
Po delsi dobe prece jen dobra zprava. Hra Darkest Dungeon trochu zachranuje herní situaci kolem Vity a nejen to. Vydavaji nové pathe a hlavně 22.srpna se muzeme tesit na masivnějsi DLC.

stepobela1
Offline
· 03. červenec 2017 09:56
Tak jak jistě víte, PSV2 se nekoná. Alespoň zatim. Škoda no. Byla by to paráda mít další pokračovatele legendárního PSP

avatarHonza222
Offline
· 24. květen 2017 01:17
No že by udělali něco jako vita? To by bylo super Úsměv... Snad je to pravda

stepobela1
Offline
· 22. květen 2017 19:01
Ale na YouTube se tim už zabívají. Těch naznaku je více. Takže s rušením webu bych ještě počkal aspoň do E3.

stepobela1
Offline
· 22. květen 2017 18:59
Ahoj lidi. Koukam že je to tu opravdu mrtve. Ale mam jednu spekulaci která by vás mohla trochu nabudit na letošní E3. Sony podle všeho plánuje na E3 představit nový handheld!Nic neni potvrzen

stepobela1
Offline
· 03. květen 2017 07:34
Ahoj. Lidi nevíte jestli se chystá nedavno vydaná hra Lego City Undercover pro PS4 i na naší PSVITA? když už nemáme na PSVITA regulérní GTA..tak by bylo super aspoň tohle Lego
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Grafický návrh webu vytvořil Andre | Inspirace vzhledem Darkscape
Veškerá práva vyhrazena. Publikování jakékoliv části webu je podmíněno souhlasem jeho majitele.