Registrace!
Zjistit heslo!
ps vita header
image

PS Vita | PS4 | Playstation

image
image Nejnovější recenze image
Zero Time Dilemma Zero Time Dilemma
hodnocení
WRC 5 WRC 5
hodnocení
BigFest BigFest
hodnocení
dungeon hunter Dungeon Hunter: Alli..
hodnocení
FLOW HD Flow HD
hodnocení
borderlands 2 Borderlands 2
hodnocení
Machinarium Machinarium
hodnocení
image Anketa image
Používáte Henkaku popřípadě CFW TaiHenkaku na vaší PS Vitě?

Ano, konečně mohu využívat PS Vitu naplno
Ano, konečně mohu využívat PS Vitu naplno
27% [3 Hlasy]

Ne, o homebrew aplikace natož o pirátství nemám zájem
Ne, o homebrew aplikace natož o pirátství nemám zájem
55% [6 Hlasy]

Ne, rád bych využil, ale mám vyšší firmware než 3.60
Ne, rád bych využil, ale mám vyšší firmware než 3.60
18% [2 Hlasy]

Hlasy: 11
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Začátek hlasování: 11. prosinec 2016

Archív anket
image Poslední komentáře image
Novinky
mezera Škoda veliká škoda. Ale ...
mezera Pěkný
mezera Musim se priznat ze jsem...
mezera Ach jo. I když si to stá...
mezera Taky se připojuji přeji ...
mezera I já se připojuji a přej...

Články
mezera Na PSVITA klenot! Open...
mezera To je fakt velká škoda...
mezera Jedna z hier ktoru mus...
mezera Hra kvůli které jsem p...
mezera Mně hra spadla jen při...
mezera RE: nesouhlasím , hra ...
image Poslední návštěvy image
· Andre 3 dny
· SSuk 2 týdny
· guruman1288 5 týdny
· stepobela1 7 týdny
· Honza22212 týdny
· Dessel21 týdny
· JirkaS22 týdny
· Okuba22 týdny
· borek24 týdny
· Esko24 týdny
image Kdo je on-line image
· Hosté on-line: 1

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 1,130
· Nejnovější člen: placacka
image Call od Duty Black Ops: Declassified image
Call od Duty Black Ops: Declassified Call od Duty Black Ops: Declassified
Určitě všichni moc dobře známe sérii Call of Duty od známých vývojářů Activision. Mohu za sebe říct, že jsem byl a vždy budu fanoušek této značky. Hrál jsem snad všechny díly, co kdy byly vydány, pamatuji si na první díl, který vyšel na PC s datadiskem United Offensive, přes druhý díl a tak to šlo dále až po sérii Modern Warfare a zakončila to série Black Ops, která mi asi nejméně přirostla k srdci. U Black Ops mi nejvíce vadí, že se hra tváří jako akční film ,kdy se ve hře objevují všelijaké cut scény, které nejdou ani přeskočit a tak hráč musí někdy i 3 krát dokola poslouchat pořád to stejné vyprávění. Bohužel jsem ten typ hráče, který hraje pouze singleplayer. Kdysi jsem hrával i multi, ale bohužel už na to není čas a vím ze svých zkušeností, že když člověk začne hrát multiplayer tak se od toho nedá jen tak odtrhnout. Tak už bylo dost povídání o sérii Call of Duty a konečně se budeme věnovat dílu, který vyšel na PS Vitu s podtitulem Black Ops: Declassified.

Byl jsem velice zvědavý, jak tento díl vynikne na malé konzoli s dotykovým displejem. I když jak jsem už říkal, že sérii Black Ops moc nemusím, tak přesto jsem ji dal šanci si ji na Vitě zahrát. Bohužel, taky je to jediné Call of Duty, co na Vitu vyšlo. Už od samého počátku mě dosti překvapila cena, která se pohybuje nad tisícovou částkou. Další věc, která mě překvapila, bylo oznámení, že na hře nakonec nepracovalo ani studio Activison nebo Infinity Ward, ale studio Nihilistic. Tak se tedy podíváme co nám studio Nihilistic připravilo.

Něco málo tedy k příběhu, který vlastně ani není tak příběh, ale spíše vyplněné místo mezi misemi. Takže s chladnou hlavou ho můžete tedy klidně přeskočit. Díl BO: Declassified je na cestě mezi prvním a druhým dílem Black Ops, odehrávající se mezi obdobím roku 1968 až po počátek 80 let. Bohužel k příběhu to bude nejspíš vše, protože opravdu tento díl ani pořádný příběh nemá. Úplně nejlepší proto bude vrhnout se rovnou na hru.

Už od první mise, kdy vás hra hodí hned do akce, ani pořádně nevíte, které tlačítko slouží k čemu, ale po chvilce hraní si člověk ovládání ihned osvojí. I když mi chvilku trvalo, než jsem přišel na to, jak se hází granáty, vůbec mi to nedošlo že, bych mohl použít dotykovou obrazovku. Ze začátku na mě hra udělala opravdu dobrý dojem ale to až do chvíle kdy jsem poprvé padl v boji a objevil jsem se opět na začátku mise. No nic, tak jsem si řekl, že jsem asi nedovršil záchytného bodu a bohužel jsem musel hrát od začátku. Ale po chvíli kdy jsem už byl opravdu dále a opět jsem padl a opět jsem se objevil na začátku, tak už mi bylo vše jasné, že hra vůbec nepoužívá SAVE/LOAD. Někdo může namítnout, vždyť to přece není špatný nápad. Alespoň se hráč naučí být ve střehu a rychleji reagovat. Ale když se Vám tyto situace nastanou před koncem mise a opakujete ji už po páté, tak už to opravdu taková sranda není. A to nemluvím ještě o misích které jsou na čas. To je teprve lahůdka. Ještě že se takto založené mise vyskytují jen dvě.

Další věc co je pro sérii Call of Duty typické, jsou nabíhající hordy nepřátel. Nikdy mi tato skutečnost nevadila, ale u verze pro Vitu je to velice průhledné a hráč už ví, co ho bude čekat. Uvedu příklad: vejdete do místnosti, za vámi zaklapnou dveře, tudíž není cesty zpět a najednou jste v prázdné místnosti. Ale jen do chvíle než uděláte krok vpřed a najednou se objeví desítky nepřátel zpoza beden a různých překážek. Pobijete jednu desítku nepřátel a vzápětí se objeví hned druhá a takto to pokračuje, dokud jich nevybijete jako nějakou malou vesničku. Velice příjemné. Mise se odehrávají většinou v interiérech, kde se nedá ani pořádně krýt a není i moc dobrý přehled o bojišti. Nepřátele se chovají tím stylem, že pokud Vás zahlédnou, okamžitě na Vás začnou pálit jednu dávku za druhou a to i v případě, pokud jsou sami za překážkou, čímž se dostáváme k prvnímu bugu. Občas jsem měl i problém s nožem, který se nachází na obrazovce pod granáty tak, že se občas i stalo, že jsem se přehmátl a místo nože jsem použil granát.

Celkově se v singleplayeru nachází cca 12 misí, u kterých můžete získat od jedné po tři hvězdičky. Záleží samozřejmě na obtížnosti. Dále se zvyšuje Váš level pomocí bodů, které získáváte za likvidaci nepřátel. Alespoň to je taková menší motivace k hraní. Singleplayer mise dohrajete za nějakých 8 hodin, záleží samozřejmě na zvolené obtížnosti a na tom jak je člověk šikovný. Vše se dá stihnout i do 6 hodin.

Single misemi to samozřejmě nekončí. V nabídce je také obsažen multiplayer tak, jak ho asi všichni známe z velkých konzolí jen s tím rozdílem, že se bojuje pouze 4 na 4. Tím bych se chtěl dostat k problémům s multiplayerem. Ne pokaždé Vás hra hned spojí, a když už si myslíte, že je vše připraveno na boj, tak Vám to spadne a můžete se začít připojovat znovu. Další herní styl, který se nachází v hlavní nabídce, je střelnice, který taky určitě již všichni známe. Hráč musí projít střelnicí na čas a postřílet figurín. A jako poslední se nám v hlavní nabídce objevil herní styl známý jako, teď to podám mými slovy, ubraň se vlnám nepřátel co nejdéle. Je to opravdu taková odreágovačka od singlu, kdy si člověk zastřílí s radostí.

Myslím si, že to nemusím více popisovat. Jak to tak asi vyznívá z mé recenze a z mého pohledu na hru, tak jsem jen kritizoval. I když to tak vypadá, tak jsem jen chtěl poukázat na to, v čem vývojáři nejvíce chybovali. Musím ale zase na druhou stranu uznat, že to neměli vůbec lehké v tak krátkém čase vytvořit hru, která by byla bezchybná. Největší potíž je v tom, že tyto chyby nejde přehlédnout i kdyby člověk sám chtěl. Ale teď teda trocha té chvály. Co mi přijde chvalitebné, je určitě grafická stránka hry. Určitě jsou místa, kde grafika pokulhává, ale v akci si toho člověk ani pořádně nevšimne. Další plus ode mne získávají za ozvučení hry. Velice se mi líbily výstřely ze zbraní, kdy je opravdu slyšet výstřel. Za celou dobu hraní se mi hra ani jednou nekousla a ani nebyl vidět pokles frame-ratu. Určitě spousta lidí v některých věcech nebude se mnou souhlasit, je to jen pouze můj pohled na danou hru. Na hru se dívám jako fanoušek této série. Doufám, že některým tato recenze pomůže při výběru hry na svou Vitu a doufejme, že se objeví v budoucnu pořádná pecka ze série Call of Duty, kterou si opravdu užijeme.


Plusy:
Grafika
Ozvučení
Ovládání
Mínusy:
Příběh
Obtížnost
Nemožnost ukládání
Výpadky multiplayeru
Vysoká cena
Grafika:hodnocení
Hudba:hodnocení
Hratelnost:hodnocení
Inovace v žánru:hodnocení
Celkově:hodnocení
image Komentáře image
#1 | TomasKrizan1 dne 21. srpen 2013 09:52
8 hodin? Já mám na nejtěžší dohrané za zhruba ani ne za 3 hodiny...
#2 | Polaris dne 21. srpen 2013 15:59
8 hodin??? Bože můj, vždyť BO Declassified se proslavilo tím, že jej lze dohrát asi za 45 minut. Mně to sice trvalo hodinu a kus, ale stejně.
#3 | Adamo dne 21. srpen 2013 21:29
Ja jsem to hraval kazdy den po chvilkach,takze to u me odpovida.
Ale psal jsem,ze kazdemu to muze trvat jinak dlouho.
#4 | Bloodyn dne 22. srpen 2013 21:08
8,6 hodin ? Šklebící seD však ty mise jsou snad nejkratší a nejnudnější v historii CoD
#5 | Bonton_Saibot dne 19. září 2013 22:36
No jo dětska, ne každej hráč to chce prolítnout co nejrychleji jak magor a třeba si užívá blbostí okolo ;-) Mě těch 8 hodin odpovídalo a tohle byl můj první Black Ops.
#6 | TSTMS2 dne 26. červen 2014 14:03
tohle COD neudelalo ACTIVISION Smutný LOL
#7 | stepobela1 dne 26. červen 2014 21:55
Jo je to hrozna srac..!
#8 | TSTMS2 dne 16. březen 2015 21:41
RE: nesouhlasím , hra není sice jako na PS3 Call Of Duty Black OPS jak to mnozí čekaly aproto ji odsuzujou že to je sračka atd...

ale jsou na omilu - VITA Call Of Duty - Je Normální průměrná střílečka (po hratelnosti je na úrovni ps2 her jako třeba MOH RISSING SUN přesně takoví nepřátele máte ve Vita COFD)

- 2 - Hru nelze dohrát za 45 minut já to hraji na nejtězší a jsem teprve ve čtvrté misi (A to hru mám už cca dva měsíce)

- první misi jsem vyhrál za 30 minut na nejtežší obtížnost a to nepočítám ještě k tomu opakování protože chvíli mi trvá než jsi zvyknu u new hry na ovládání ....

- pak Pekelná Mise Dvě kde máte čas min 1:30 sec - aby jste tu misi vyhrály a na nejtežší je to peklo - Musíte utíkat jak šílenec aby jste to stihly jinak vám dojde čas - já tu misi opakoval nejmíň 50x než jsem se přes ni na nejtežší obtížnost dostal - a jsem rád že to mám za sebou ...

- A ten kdo napsal recenzi prý nehrál multi a to je velká chyba -
v Multi se Ukrývá další zábava
- online bitev
- Sice nějaké Online Mapy jsou malé ale tím líp aspoň se rychleji s nějakým dalším hráčem najdete

- Jediné mínus na multi je to že Sniperovka je vám k hovnu protože v Multi není ani jedno místo odkud by se dalo snajprovat

- v Multi vám spadne munice navíc z letadla atd.. Turret který vás bude chránit dokuď ho někdo nezničí ... a taky co mně nejvíc dostalo byla ta Letecká podpora že přiletí k vám Vrtulník a začne střílet po nepřátelích ... mně se to už stalo poprvé bum S RPG do ně j ašel k zemi , taky mně párkrát dostal když jsem neměl RPG na něj Šklebící se ale po pár minutách zas odletí

multiplayer je docela sranda

- a i Single není zrovna lehkej když to hrajete hned na nejtěžší jako já

nechápu jak někdo mohl vyhrát celou hru za 45 min když mně trvala jedna Mise 30 minut na nejtežší - to to hrál na nejhleččí ne bo co Chicken Šklebící seDD (a to umím střílet - Vita Killzone na nejtežší vyhraju něco kolem 5 hodin, na popvé jsem PSV Killzone Vyhrál za cca 6 hodin hraní na nejtěžší obtížnost jako vždy u Stříleček a i Aut )
image Přidat komentář image
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
image Hodnocení image
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Výborné Výborné 0% [Žádné hlasy]
Chvalitebné Chvalitebné 100% [1 Hlas]
Dobré Dobré 0% [Žádné hlasy]
Dostačující Dostačující 0% [Žádné hlasy]
Nedostačující Nedostačující 0% [Žádné hlasy]

E-mail RSS kanál novinek facebook google plus playstation
playstation vita magazin

playstation vita trofeje

image Shoutbox image
Pro napsání zprávy se musíte přihlásit.

avatarSSuk
OfflineAdmin
· 03. srpen 2017 11:19
PS Vita prolomena kompletně na firmwaru 3.60. Už je i CFW a první pluginy!

· 17. červenec 2017 16:09
Po delsi dobe prece jen dobra zprava. Hra Darkest Dungeon trochu zachranuje herní situaci kolem Vity a nejen to. Vydavaji nové pathe a hlavně 22.srpna se muzeme tesit na masivnějsi DLC.

stepobela1
Offline
· 03. červenec 2017 09:56
Tak jak jistě víte, PSV2 se nekoná. Alespoň zatim. Škoda no. Byla by to paráda mít další pokračovatele legendárního PSP

avatarHonza222
Offline
· 24. květen 2017 01:17
No že by udělali něco jako vita? To by bylo super Úsměv... Snad je to pravda

stepobela1
Offline
· 22. květen 2017 19:01
Ale na YouTube se tim už zabívají. Těch naznaku je více. Takže s rušením webu bych ještě počkal aspoň do E3.

stepobela1
Offline
· 22. květen 2017 18:59
Ahoj lidi. Koukam že je to tu opravdu mrtve. Ale mam jednu spekulaci která by vás mohla trochu nabudit na letošní E3. Sony podle všeho plánuje na E3 představit nový handheld!Nic neni potvrzen

stepobela1
Offline
· 03. květen 2017 07:34
Ahoj. Lidi nevíte jestli se chystá nedavno vydaná hra Lego City Undercover pro PS4 i na naší PSVITA? když už nemáme na PSVITA regulérní GTA..tak by bylo super aspoň tohle Lego
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Grafický návrh webu vytvořil Andre | Inspirace vzhledem Darkscape
Veškerá práva vyhrazena. Publikování jakékoliv části webu je podmíněno souhlasem jeho majitele.